Sold
Meadowlands Block 22FLOOR 1FLAT B
Registration Number:11041102050457
|Transaction Date:21/03/2011
PRN:C0165775
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BellMok莫明雅
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-154816)
Sold

1/3
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
777sq.ft.
Buy $4,182 /sq.ft.
Gross Area
891sq.ft.
Buy $3,648 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 21/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road