Sold
Baguio Villa Block 21FLOOR 12FLAT A
Registration Number:25081501640037
|Transaction Date:08/08/2025
PRN:A2904555
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RaymondNg吳志聰
ACCOUNT DIRECTOR(E-070679)
Sold

3/8
PRICE
$10.13 M
Saleable Area
906sq.ft.
Buy $11,177 /sq.ft.
Gross Area
1,020sq.ft.
Buy $9,931 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 08/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road