Sold
Meadowlands Block 20FLOOR 1FLAT D
Registration Number:07050902150149
|Transaction Date:25/04/2007
PRN:B1390278
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/3
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
551sq.ft.
Buy $1,942 /sq.ft.
Gross Area
622sq.ft.
Buy $1,720 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 25/04/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road