Sold
Meadowlands Block 20FLOOR 3FLAT D
Registration Number:20070202060173
|Transaction Date:22/06/2020
PRN:C0165739
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$5.66 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $9,907 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $8,779 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 22/06/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road