Sold
Baguio Villa Block 20FLOOR 16FLAT B
Registration Number:18080801120018
|Transaction Date:17/07/2018
PRN:A2904142
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DicksonLeung梁頌文
ACCOUNT DIRECTOR(S-051640)
Sold

1/6
PRICE
$18.5 M
Saleable Area
906sq.ft.
Buy $20,412 /sq.ft.
Gross Area
1,020sq.ft.
Buy $18,137 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 17/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road