Sold
Swiss Towers Block 2 (cd)FLOOR 7FLAT C
Registration Number:06040700360038
|Transaction Date:15/03/2006
PRN:A2552548
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/2
PRICE
$10.95 M
Saleable Area
1,265sq.ft.
Buy $8,658 /sq.ft.
Gross Area
1,600sq.ft.
Buy $6,844 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 15/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
159
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
113 Tai Hang Road