Sold
Waldorf Garden Block 2FLOOR 23FLAT F
Registration Number:20081101670016
|Transaction Date:29/07/2020
PRN:B8330882
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
Sold

2/8
PRICE
$5.31 M
Saleable Area
404sq.ft.
Buy $13,155 /sq.ft.
Gross Area
502sq.ft.
Buy $10,578 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 29/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,032
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Tuen Lee Street