Sold
Villa Oceania Block 2FLOOR 5FLAT D
Registration Number:11060900990013
|Transaction Date:23/05/2011
PRN:B9884183
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EvaLui呂綺華
ACCOUNT DIRECTOR(S-424357)
Sold

1/1
PRICE
$6.68 M
Saleable Area
966sq.ft.
Buy $6,918 /sq.ft.
Gross Area
1,237sq.ft.
Buy $5,400 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 23/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street