Sold
Villa Oceania Block 2FLOOR 10FLAT A
Registration Number:17051101830149
|Transaction Date:13/04/2017
PRN:B7964080
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

1/1
PRICE
$10.8 M
Saleable Area
954sq.ft.
Buy $11,324 /sq.ft.
Gross Area
1,225sq.ft.
Buy $8,816 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 13/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street