Sold
Tsui Chuk Garden Block 2FLOOR 1FLAT B
Registration Number:21020500580059
|Transaction Date:22/01/2021
PRN:B6542850
Land Registry
PRIVATE SECTOR PARTICIPATION SCHEME

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$4.88 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $9,899 /sq.ft.
Gross Area
657sq.ft.
Buy $7,428 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09-1991-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
3,524
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Chui Chuk Street