Sold
Tsui Chuk Garden Block 2FLOOR 8FLAT C
Registration Number:19052701390505
|Transaction Date:16/05/2019
PRN:B6542892
Land Registry
PRIVATE SECTOR PARTICIPATION SCHEME

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$3.95 M
Saleable Area
591sq.ft.
Buy $6,684 /sq.ft.
Gross Area
659sq.ft.
Buy $5,994 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 16/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09-1991-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
3,524
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Chui Chuk Street