Sold
The Vista Block 2FLOOR 25FLAT D
Registration Number:12041100820082
|Transaction Date:27/03/2012
PRN:A6889926
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$3.78 M
Saleable Area
461sq.ft.
Buy $8,196 /sq.ft.
Gross Area
673sq.ft.
Buy $5,611 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 27/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toDiamond HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
128 Wan Fung Street