Sold
Sun Shing Centre Block 2FLOOR 10FLAT B
Registration Number:11042900740026
|Transaction Date:21/04/2011
PRN:B5194694
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$2.41 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $7,513 /sq.ft.
Gross Area
443sq.ft.
Buy $5,440 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 21/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
280
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
96-110 Pau Chung Street