Sold
Scenic Garden Block 2FLOOR 15FLAT A
Registration Number:08012300550224
|Transaction Date:28/12/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
679sq.ft.
Buy $3,239 /sq.ft.
Gross Area
865sq.ft.
Buy $2,543 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 28/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
473
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
25 Town Park Road South