Sold
San Po Kong Plaza Block 2FLOOR 9FLAT B
Registration Number:20120101160347
|Transaction Date:04/11/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$8.45 M
Saleable Area
612sq.ft.
Buy $13,797 /sq.ft.
Gross Area
814sq.ft.
Buy $10,381 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 04/11/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
460
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
33 Shung Ling Street