Sold
San Po Kong Plaza Block 2FLOOR 31FLAT G
Registration Number:14101401500056
|Transaction Date:03/10/2014
PRN:B7893287
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$4.96 M
Saleable Area
437sq.ft.
Buy $11,350 /sq.ft.
Gross Area
589sq.ft.
Buy $8,421 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 03/10/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
460
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
33 Shung Ling Street