Sold
Sai Kung Garden Block 2FLOOR 3FLAT D
Registration Number:12090400030018
|Transaction Date:10/08/2012
PRN:B3138314
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
Sold

1/1
PRICE
$3.85 M
Saleable Area
527sq.ft.
Buy $7,299 /sq.ft.
Gross Area
704sq.ft.
Buy $5,469 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 10/08/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
160
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Chan Man Street