Sold
Sai Kung Garden Block 2FLOOR 4FLAT G
Registration Number:12031201580038
|Transaction Date:01/03/2012
PRN:B5018596
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
Sold

1/1
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
408sq.ft.
Buy $6,128 /sq.ft.
Gross Area
543sq.ft.
Buy $4,604 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 01/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
160
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Chan Man Street