Sold
Sai Kung Garden Block 2FLOOR 10FLAT D
Registration Number:07060701720035
|Transaction Date:18/05/2007
PRN:C0384334
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
PRICE
$2.12 M
Saleable Area
527sq.ft.
Buy $4,019 /sq.ft.
Gross Area
704sq.ft.
Buy $3,011 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 18/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
160
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Chan Man Street