Sold
Sai Kung Garden Block 2FLOOR 7FLAT F
Registration Number:08011802770409
|Transaction Date:10/01/2008
PRN:B3138466
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
570sq.ft.
Buy $3,856 /sq.ft.
Gross Area
776sq.ft.
Buy $2,835 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 10/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
160
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Chan Man Street