Sold
Rhine Garden Block 2FLOOR 14FLAT D
Registration Number:16042501310021
|Transaction Date:13/04/2016
PRN:B5261383
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
Sold

1/2
PRICE
$4.2 M
Saleable Area
630sq.ft.
Buy $6,670 /sq.ft.
Gross Area
791sq.ft.
Buy $5,310 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 13/04/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng