Sold
Rhine Garden Block 2FLOOR 36FLAT C
Registration Number:12051602080111
|Transaction Date:04/05/2012
PRN:B8281777
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MeiKwok郭美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-263518)
Sold

1/2
PRICE
$3.08 M
Saleable Area
630sq.ft.
Buy $4,891 /sq.ft.
Gross Area
791sq.ft.
Buy $3,894 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 04/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng