Sold
Rhine Garden Block 2FLOOR 20FLAT F
Registration Number:18012200300086
|Transaction Date:11/01/2018
PRN:C0962698
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTang鄧嘉麗
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-560233)
Sold

1/2
PRICE
$6.25 M
Saleable Area
681sq.ft.
Buy $9,173 /sq.ft.
Gross Area
832sq.ft.
Buy $7,512 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 11/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng