Sold
Rhine Garden Block 2FLOOR 7FLAT A
Registration Number:11111802300448
|Transaction Date:11/11/2011
PRN:A8452328
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MeiKwok郭美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-263518)
Sold

1/2
PRICE
$2.74 M
Saleable Area
681sq.ft.
Buy $4,018 /sq.ft.
Gross Area
832sq.ft.
Buy $3,291 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 11/11/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng