Sold
Phoenix Court Block 2FLOOR 15FLAT C
Registration Number:06559131
|Transaction Date:02/03/1996
PRN:C0781089
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/2
PRICE
$4.72 M
Gross Area
1,007sq.ft.
Buy $4,687 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 02/03/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road