Sold
Osmanthus Garden Block 2FLOOR 2FLAT A
Registration Number:07082900130012
|Transaction Date:31/07/2007
PRN:B5333808
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$948 K
Saleable Area
657sq.ft.
Buy $1,444 /sq.ft.
Gross Area
721sq.ft.
Buy $1,315 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 31/07/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road