Sold
Metropolis Plaza Block 2FLOOR 20FLAT B
Registration Number:12071902530065
|Transaction Date:05/07/2012
PRN:B2092190
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/5
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $7,500 /sq.ft.
Gross Area
506sq.ft.
Buy $6,126 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 05/07/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
592
Walking toSheung ShuiStation
3 Min(s)
Address/ Area
8 Lung Wan Street