Sold
Lai Bo Garden Block 2FLOOR 24FLAT A
Registration Number:09061001010282
|Transaction Date:29/05/2009
PRN:A3777400
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $4,340 /sq.ft.
Gross Area
577sq.ft.
Buy $3,085 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 29/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
296
Walking toCheung Sha WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Cheung Wah Street