Sold
Lai Bo Garden Block 2FLOOR 20FLAT B
Registration Number:07042400110017
|Transaction Date:30/03/2007
PRN:B5144460
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$1.42 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $3,462 /sq.ft.
Gross Area
575sq.ft.
Buy $2,470 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 30/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
296
Walking toCheung Sha WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Cheung Wah Street