Sold
Hsin Kuang Centre Block 2FLOOR 21FLAT A
Registration Number:13121101840013
|Transaction Date:06/12/2013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$3.67 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $8,890 /sq.ft.
Gross Area
535sq.ft.
Buy $6,850 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 06/12/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
486
Walking toWong Tai SinStation
3 Min(s)
Address/ Area
120 Lung Cheung Road