Sold
Hsin Kuang Centre Block 2FLOOR 36FLAT F
Registration Number:14062301420012
|Transaction Date:06/06/2014
PRN:B8199692
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$4.06 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $10,622 /sq.ft.
Gross Area
502sq.ft.
Buy $8,086 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 06/06/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
486
Walking toWong Tai SinStation
3 Min(s)
Address/ Area
120 Lung Cheung Road