Sold
Hsin Kuang Centre Block 2FLOOR 36FLAT H
Registration Number:22011201650132
|Transaction Date:17/12/2021
PRN:B6712141
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$6.6 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $16,009 /sq.ft.
Gross Area
547sq.ft.
Buy $12,066 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 17/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
486
Walking toWong Tai SinStation
3 Min(s)
Address/ Area
120 Lung Cheung Road