Sold
Horae Place Block 2FLOOR 20FLAT A
Registration Number:08040901700090
|Transaction Date:14/03/2008
PRN:B4042282
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$2.63 M
Saleable Area
424sq.ft.
Buy $6,201 /sq.ft.
Gross Area
589sq.ft.
Buy $4,465 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 14/03/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
168
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
209 Ma Tau Wai Road