Sold
Horae Place Block 2FLOOR 10FLAT C
Registration Number:15021701970633
|Transaction Date:09/02/2015
PRN:B4042325
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$5.45 M
Saleable Area
412sq.ft.
Buy $13,220 /sq.ft.
Gross Area
562sq.ft.
Buy $9,698 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 09/02/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
168
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
209 Ma Tau Wai Road