Sold
Hong Wah Mansion Block 2FLOOR 4FLAT D
Registration Number:15102200170151
|Transaction Date:09/10/2015
PRN:A1597507
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
Sold

1/2
PRICE
$3.38 M
Saleable Area
295sq.ft.
Buy $11,460 /sq.ft.
Gross Area
381sq.ft.
Buy $8,871 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 09/10/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking toShau Kei WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
18 Nam Hong Street