Sold
Hong Lai Garden Block 2FLOOR 26FLAT G
Registration Number:26012700370189
|Transaction Date:09/01/2026
PRN:B7363709
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$3.53 M
Saleable Area
363sq.ft.
Buy $9,731 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $7,263 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 09/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
512
Walking toTuen MunStation
4 Min(s)
Address/ Area
153 Tuen Mun Heung Sze Wui Road