Sold
Hong Lai Garden Block 2FLOOR 20FLAT B
Registration Number:20092902290231
|Transaction Date:16/09/2020
PRN:B0431663
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$4.55 M
Saleable Area
363sq.ft.
Buy $12,543 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $9,362 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 16/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
512
Walking toTuen MunStation
4 Min(s)
Address/ Area
153 Tuen Mun Heung Sze Wui Road