Sold
Ho Shun Lee Building Block 2FLOOR 19FLAT C
Registration Number:18010502480018
|Transaction Date:22/12/2017
PRN:C0099298
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
294sq.ft.
Buy $13,204 /sq.ft.
Gross Area
413sq.ft.
Buy $9,395 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 22/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
287
Walking toYuen LongStation
9 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street South