Sold
Ho Shun Lee Building Block 2FLOOR 14FLAT F
Registration Number:15021302490291
|Transaction Date:06/02/2015
PRN:B0864101
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$3.28 M
Saleable Area
309sq.ft.
Buy $10,617 /sq.ft.
Gross Area
431sq.ft.
Buy $7,610 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 06/02/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
287
Walking toYuen LongStation
9 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street South