Sold
Hanley Villa Block 2FLOOR 3FLAT A
Registration Number:05052602810043
|Transaction Date:29/04/2005
PRN:A8405193
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SimonLeung梁偉賢
ACCOUNT DIRECTOR(S-546307)
Sold

1/2
PRICE
$2.25 M
Saleable Area
593sq.ft.
Buy $3,794 /sq.ft.
Gross Area
868sq.ft.
Buy $2,592 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 29/04/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road