Sold
Fanling Garden Block 2FLOOR 3FLAT D
Registration Number:00463120
|Transaction Date:28/10/1999
PRN:B2420622
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VanLiu廖嘉姿
ACCOUNT DIRECTOR(S-446130)
Sold

1/4
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
543sq.ft.
Buy $2,212 /sq.ft.
Gross Area
633sq.ft.
Buy $1,896 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 28/10/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road