Sold
Dragonfair Garden Block 2FLOOR 17FLAT C
Registration Number:08465861
|Transaction Date:27/07/2001
PRN:A1954974
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.25 M
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $4,075 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $2,914 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 27/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West