Sold
Dragonfair Garden Block 2FLOOR 14FLAT C
Registration Number:08450948
|Transaction Date:11/07/2001
PRN:A1954943
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$1.28 M
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $4,166 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $2,979 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 11/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West