Sold
Dragonfair Garden Block 2FLOOR 6FLAT A
Registration Number:05101300450081
|Transaction Date:23/09/2005
PRN:A1954718
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$2.34 M
Saleable Area
476sq.ft.
Buy $4,914 /sq.ft.
Gross Area
660sq.ft.
Buy $3,542 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 23/09/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West