Sold
Clovelly Court Block 2FLOOR 31FLAT B
Registration Number:08175803
|Transaction Date:03/08/2000
PRN:A1554510
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
Sold

1/2
PRICE
$14.2 M
Saleable Area
1,562sq.ft.
Buy $9,092 /sq.ft.
Gross Area
1,881sq.ft.
Buy $7,549 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 03/08/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 May Road