Sold
Clovelly Court Block 2FLOOR 34FLAT C
Registration Number:12040200830049
|Transaction Date:14/03/2012
PRN:C0790301
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$36.5 M
Saleable Area
1,588sq.ft.
Buy $22,989 /sq.ft.
Gross Area
1,925sq.ft.
Buy $18,961 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 14/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 May Road