Sold
Bauhinia Garden Block 2FLOOR 2FLAT B
Registration Number:12030602400392
|Transaction Date:24/02/2012
PRN:B0759422
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$2.03 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $4,118 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $3,285 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 24/02/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu