Sold
Bauhinia Garden Block 2FLOOR 8FLAT C
Registration Number:09040800710101
|Transaction Date:31/03/2009
PRN:B7404333
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$938 K
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $1,903 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $1,518 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 31/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu