Sold
Kam Ling Court Block 2 (b)FLOOR 17FLAT 1
Registration Number:18071701060088
|Transaction Date:05/07/2018
PRN:B8148532
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/2
PRICE
$6 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $17,474 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $13,793 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 05/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street