Sold
Tsuen Wan Centre Block 18 (tsinan House)FLOOR 4FLAT F
Registration Number:26020602090019
|Transaction Date:02/02/2026
PRN:A8162454
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/9
PRICE
$3.19 M
Saleable Area
329sq.ft.
Buy $9,679 /sq.ft.
Gross Area
404sq.ft.
Buy $7,891 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 02/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-10-1982-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
4,516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
102 Tsuen King Circuit